Gdy dziecko nie chce spać , wykaż się cierpliwością. Przede wszystkim poznaj przyczyny problemów z zasypianiem, żeby zmienić tę sytuację. Czasami dziecko nie chce spać w nocy, ponieważ boi się ciemności, ma koszmary. Ważne jest, by zadbać o dobre warunki snu, uspokoić malucha, wyciszyć i zapewnić o bezpieczeństwie.
Dlaczego dziecko nie chce spać ? Może mieć mnóstwo powodów. Dziecko nie śpi, bo jest wyspane Ze snem jest jak z jedzeniejedne maluchy potrzebują go więcej, inne mniej. Jeśli dziecko jest pogodne i wygląda na wypoczęte, oznacza to, że śpi wystarczająco długo, nawet jeśli spędza w łóżku mniej.
My rodzice jeszcze nie widzimy jej symptomów (temperatura, senność, rozdrażnienie), ale dziecko może gorzej spać i następnego dnia lub kilka dni później obudzić się z kartem czy gorączką. Oprócz tych sytuacji na, które nie mamy wpływu, staramy się nie popełniać wyżej wymienionych błędów, chociaż czasem się nam one. Bądź konsekwentna, ale nie zmuszaj dziecka do spania. Jeśli dziecko nie chce spać w dzień, a ty widzisz, że jest mu to potrzebne, porozmawiaj o tym z pediatrą.
Co robić, gdy dziecko nie chce spać ? Witam bardzo serdecznie. Otóż od jakiegoś czasu (od kilku dobrych tygodni) mój 4-miesięczny synek śpi w nocy bardzo niespokojnie. Martwi mnie to i boję się, że może mu coś dolegać, dlatego proszę o poradę. Problem polega na tym, że Malutki po kąpieli i ostatnim karmieniu śpi godziny, a. Ostatnio tak właśnie wygląda usypianie na noc i mnie to przeraża.
Zazwyczaj jej ostatnim zdaniem przed zaśnięciem jest Ja nie chcę spać, przyznam, że bardzo mnie wkurza jak się słania że zmęczenia, ale się zapiera, że się nie położy. Nie wiem z czego to wynika, czy zrobiłam jakiś błą że ona tak nie lubi spać. Jak wyjaśnia Ania Siudut-Stajura, współautorka książki „Jak zrozumieć małe dziecko”, jednym z podstawowych mechanizmów, który odpowiada za sen, jest wydzielanie się melatoniny.
Latem nasz organizm odbiera światło przez większą liczbę godzin niż wiosną, zimą czy jesienią. Nie istnieją dzieci, które nie potrzebują drzemek, ani takie, które nie mogą pójść spać przed dwudziestą. Są tylko rodzice, którzy nie potrafią ich uśpić.
Nie ma się co dziwić – układanie dzieci do snu nie jest łatwe. Skoro tak jest, to dlaczego w sieci aż gęsto jest od pytań typu: „Moje dwumiesięczne dziecko nie chce spać w dzień, dlaczego? Otóż dlatego, że „bezdrzemkowe” niemowlęta wcale nie należą do rzadkości.
Sen jest określoną formą aktywności, podstawową czynnością ustroju, o szczególnym znaczeniu dla rozwoju układu nerwowego oraz procesów dobrej adaptacji dziecka do otoczenia. Każde niemowlę ma jednak w tym zakresie indywidualne potrzeby, zależne od jego osobowości i procesów dojrzewania kory mózgowej oraz. Powodów trudności w zasypianiu we własnym pokoju może być kilka. Po pierwsze dziecko przyzwyczaiło się do zasypiania w obecności rodziców lub przychodzenia do sypialni mamy i taty, kiedy się wybudzało - tak stworzył się nawyk.
Noworodek nie chce spać, gdy jest mu za ciepło, gdy jest głodny lub gdy ma katar. Przyczyn braku snu niemowlęcia może być wiele: jedne są błahe i łatwo je usunąć, inne bywają poważniejsze i wymagają wizyty u pediatry. Moja córeczka ma 1miesiąca, również mamy z nią problem w nocy. Zobacz, co może zakłócać zdrowy sen niemowlaka.
Niemowlę nie chce spać, bo zaczyna się infekcja. Małe dzieci robią się płaczliwe z powodu choroby, która dopiero się zaczyna i jeszcze nie daje objawów. Jeśli w dzień dziecko zachowywało się inaczej niż zwykle, a wieczorem trudno je utulić, w nocy niemal na pewno się rozchoruje. Dlatego przygotuj się na taką sytuację. Jedne niemowlęta już od okresu noworodkowego dobrze śpią, inne dopiero po jakimś czasie zaczynają na raz przesypiać większą ilość godzin.
Tak czy inaczej, w wielu przypadkach rodzic może być zaniepokojony tym, że jego niemowlak nie chce spać. Dzieci do piątego roku życia powinny spać około godzin (łącznie z popołudniową drzemką), a trochę starsze – około 10. Niestety niektóre maluchy nie przepadają za snem.
Najczęściej rodzice skarżą się, że ich pociechy przed zaśnięciem kilka, a nawet kilkanaście razy wychodzą z łóżka i spacerują po domu albo przychodzą do ich sypialni. Czy to normalne, że boi się obcych? Pomagamy zrozumieć zachowanie niemowlęcia i podpowiadamy, jak zaradzić częstym problemom.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.