Jak usunąć kamień z aparatu ortodontycznego ? Mam aparat zdejmowany i już trudno go przekręcać, bo bardzo osiadł się na nim kamień. Słyszałam coś o moczeniu aparatu w occie. Aparat ruchomy- jest zdejmowany.
Nosi się go przez parę lat i się go nie zdejmuje.
Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego. Możesz na przykład wybrać aparat z kolorowymi ceramicznymi zamkami, które są w mniejszym rozmiarze albo aparat z zamkami szafirowymi, które mają bardzo małe tarcie.
Jeżeli chcesz wyprostować swoje zęby bez stosowania aparatu ortodontycznego, jest to możliwe dzięki najnowszym technikom dentystycznym. Mam aparat na zębach i kamień na kleju z aparatu, który bardzo mi przeszkadza.
Niestety nie mogę używać szczoteczki elektrycznej, moja ortodontka się na to nie zgodziła. Co zrobić by ten kamień zniknął i zęby stały się białe? Rozpiszę, jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie aparatu ortodontycznego. Najlepiej używając specjalnej szczoteczki. Odkad zaczelam uzywac wylacznie pasty, plynu i zelu elmex ( stosuje wersje do zebow wrazliwych )kamien i osad nie narasta w tak szybkim tempie.
Skaling mialam na poczatku pazdziernika. Ogladam zabki, mam zero osadu. Zrezygnowalam jedynie z picia czarnej herbaty.
Rozejrzyj się w swoim mieście za higienistką – taka specjalistka (bądź specjalista) może usunąć Ci zarówno kamień jak i osad z zębów, a nawet je wypolerować – wszystko to bez zdejmowania aparatu. Dodatkowo powinniśmy również usunąć kamień nazębny. Niezwykle istotne jest to, aby przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego wyleczyć wszystkie zęby, ponieważ zmniejsza to ryzyko pojawienia się różnych problemów już podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Następnie robi się wyciski wszystkich zębów, z których wykonuje się modele szczęki i żuchwy.
Potem lekarz ustala plan leczenia. Czasem jeszcze trzeba usunąć zęby, wyleczyć je i zdjąć kamień. Dopiero po tych wszystkich przygotowaniach zakłada się aparaty: jeden na górne, drugi na dolne zęby.
Codziennie widzę różne aparaty i zapewniam,że nie widziałam na nich osadu z pasty do zębów,za to kamień i resztki jedzenia zdarzają się bardzo często.
O myciu aparatu w zmywarce pierwszy raz słyszę,lekarze z resztą też,ale może to jest sposób. W wiadomościach, które do nas wysyłacie, pojawia się pytanie, czy jeżeli kamień usuwany był kilka miesięcy wcześniej, niż założenie aparatu, to czy można z tego zabiegu zrezygnować przed samą wizytą związaną z zakładaniem aparatu. Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Czasami konieczne jest usunięcie zębów wskazanych przez lekarza. Należy wyleczyć zęby, usunąć kamień i osady.
W okresie poprzedzającym założenie aparatu nie wybielamy zębów i nie stosujemy profilaktyki fluorowej ponieważ osłabiania to wiązanie kleju ortodontycznego do szkliwa. Nić Super Floss można kupić w postaci odcinków, które bezpośrednio po wyjęciu z opakowania nadają się do użytku. W jaki sposób z niej korzystać? Ze względu nie tylko na to, że może on utrudniać prostowanie zębów, ale też jest przyczyną stanu zapalnego dziąseł i przyzębia. Oczywiście sprawdzenie, czy zęby są zdrowe i czy wszystko jest w porządku leży w kompetencjach lekarza ortodonty, ale jeśli wcześniej sami zadbamy o perfekcyjną higienę uzębienia, prawdopodobnie nie będzie przeciwwskazań do rozpoczęcia leczenia od razu, bez niepotrzebnego odsyłania do specjalistów, by np.
Gdy kamień nazębny już się utworzy, usunąć go może tylko dentysta lub higienistka stomatologiczna. Nieprzyjemny zapach z ust Jednak nieprzyjemny zapach z ust pojawiający się dopiero po założeniu aparatu ortodontycznego prawie na pewno jest spowodowany niewłaściwą higieną jamy ustnej. Wpływa także na wygodę użytkowania, ogranicza stany zapalne błon śluzowych i pozwala cieszyć się ulubionymi posiłkami bez nieprzyjemnego posmaku w jamie ustnej.
Warto więc nauczyć się, jak prawidłowo dbać o protezę zębową. Jakimi preparatami ją czyścić oraz jak bez uszkodzenia usunąć kamień i przebarwienia z protezy. Jednym z pierwszych kroków, który najczęściej podejmujemy, jest założenie aparatu ortodontycznego. Przed wdrożeniem leczenia ortodontycznego trzeba koniecznie wyleczyć wszystkie zęby, zrobić potrzebne zdjęcia i usunąć kamień.
A i tak jest to dopiero początek przygody – zobaczcie, co jeszcze was czeka po założeniu aparatu. Noszenie aparatu ortodontycznego należy rozważyć: jeśli w rodzinie mamy przypadki powikłań związanych z wadami zgryzu. Niezwykle ważna jest nauka, jak jeść podczas noszenia aparatu oraz jak myć zęby. Wykonuje się go najczęściej z akrylu.
Jak należy się przygotować na założenie aparatu? Przed założeniem aparatu ortodontycznego musimy odbyć kilka wizyt, które przygotują nasze zęby na umieszczenie na nim aparatu. Koniecznością jest, aby usunąć kamień nazębny i inne zanieczyszczenia szkliwa oraz uzupełnić ubytki.
Kiedy Twoje usta dodatkowo wypełnione są tasiemkami, gumkami i drutami z aparatu ortodontycznego, mycie zębów staje się dodatkowo trudne i ważne. Ogólna troska o zęby i zapobieganie ubytkom jest priorytetem podczas leczenia ortodontycznego. Przygotowanie się do założenia aparatu ortodontycznego jest proste – wystarczy usunąć kamień i osad nazębny, zaleczyć ubytki. Razem z ortodontą pacjent ustala plan leczenia i czasem usunięcia niektórych zębów, aby uzyskać proporcjonalne łuki górne i dolne.
Posiadanie założonego na zębach aparatu stałego lub przyklejonego za zębami na stałe drucika retencyjnego NIE stanowi przeciwwskazania do wykonania badania Rezonansem Magnetycznym (MRI). Elementy aparatu oraz drut retencyjny są przymocowane na stałe do zębów (oczywiście żaden z zamków lub drut nie może być odklejony). W czasie leczenia ortodontycznego należy zrezygnować z kleistych, słodkich potraw, które długo zalegają na składowych częściach aparatu. Niewskazane jest spożywanie bardzo twardych pokarmów, bo powstające naprężenia między zębem a zamkiem mogą powodować jego odklejenie. Mamy nadzieję, że dzięki niemu problemy z osadem wokół elementów aparatu ortodontycznego przestaną już być codziennym utrapieniem.
Do nitkowania zębów podczas noszenia aparatu najlepiej jest wykorzystać nić Super Floss, sprzedawaną w formie gotowych do użycia odcinków. Produkt ten składa się z trzech. Założenie stałego czy ruchomego (tzw. zdejmowanego) aparatu na zęby to tylko jeden z kolejnych etapów leczenia ortodontycznego.
Zanim jednak do tego dojdzie, pacjent przechodzi przez kolejne kroki: Przygotowanie zębów do założenia aparatu - zanim poddamy się leczeniu ortodontycznemu, należy wyleczyć ubytki i usunąć kamień nazębny. Jak długo trwa leczenie ortodontyczne? Długość leczenia ortodontycznego zależy od wady zgryzu i wybranego przez lekarza sposobu leczenia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.