Przecież noworodki mają całe mnóstwo niekontrolowanych odruchów. Machają rączkami i nóżkami, a nawet główką, jak się jej nie przytrzyma. Mnie za to niepokoiły drgania kończyn. Mojej małej często się trzęsła nóżka albo rączka, ale konsultowaliśmy z pediatrą, która stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Mam pytanie więc czy te objawy mogą wskazywać na jakieś autystyczne cechy, czy jest to normalny rozwój dziecka, jak odróżnić zdrowe machanie rączkami od tego już patologicznego, kiedy kręcenie, wprawianie przedmiotów w ruch jest normą, a kiedy zaczyna być niepokojące.
Jestem jakaś bliska obłędu, ciągle o tym myśle, czytam.
Zapomniałam dodać ze przy jedzeniu też mi się pręzy i jest niespokojny! Synek macha bardzo gwałtownie i intensywnie rączkami- zazwyczaj wieczorem- jest to tak silne, że mam wrażenie, że tego nie kontroluje- często podczas tego wymachiwania wyrywa sobie smoczek i uderza się rączkami o głowę. Czytałam o odruchu Moro- ten odruch występuje u niego- ale to machanie rączkami to wg mnie coś innego. Niespokojne machanie rękami i nóżkami u niemowlęcia może oznaczać wiele dolegliwości. Wśród nich znajdują się ból brzucha, kolka, wzdęcia.
Moja córka ma miesiące. Mając niecałe miesiące zaczęła mieć problem ze spaniekrótko po zaśnięciu macha rączkami tak, że np. W ten sposób wybudzała się ze snu i tak w kółko przez całą noc.
Trudno jest oprzeć się pokusie zaglądania do łóżeczka noworodka, żeby popatrzeć jak śpi, ale nie bądź zaskoczona, jeśli zamiast śpiącego jak aniołek niemowlaka, zobaczysz, że Twoje dziecko podryguje i macha rączkami i nóżkami.
Nie ma powodu do obaw – gwałtowne ruchy podczas snu stanowią element normalnego rozwoju. Hm podobno wada wrodzona. A co do pytania co z tym można zrobić to sama nie wiem. Każdy mówi nam coś innego. Wypycha jej jajnik i chirurg każe nam masować i operacja jak będzie miała rok minimum a pediatra mówi żeby się tym nie przejmować i nie masować chyba że będzie ja to boleć jak się dotknie i będzie płakać to wtedy masować w wodzie a jak się nie włoży to do szpitala.
Naturalną pozycją noworodka nie jest wbrew pozorom spanie z rączkami skierowanymi ku górze. Dziecko przyjmuje wygodny dla siebie skręt główki w jedną stronę i prawidłowa pozycja rączek, jest wtedy, gdy skierowana ku górze jest rączka, w którą stronę zwrócona jest główka dziecka. Wyobraźmy sobie noworodka, któremu trudno jest oderwać główkę od podłoża, kiedy leży na brzuchu, czy trudno unieść rączkę i precyzyjnie nią trafić w oczko tatusia Dziecko albo z tym walczy, albo poddaje się. Jak podejdę i go owinę to dalej śpi.
Synek nie macha rączkami na oślep tylko po twarzyczce nimi majta. Wcześniej nie miał takich problemów. Macha rączkami i nóżkami - nie śpi. Witajcie:) Kochani powiedzcie proszę, czy to normalne, że moja dwumiesięczna córeczka macha rączkami i nóżkami?
I wydaje się, że bardzo nerwowo. Noworodki często wykonują wiele dziwnie wyglądających ruchów - prężą się, wyginają, chaotycznie machają nóżkami i rączkami, przerzucają głowę w jedna i druga stronę. Takie bardzo chaotyczne zachowania dziecka są czymś zupełnie normalnym w tym najwcześniejszym okresie.
Was wie co znaczy jak dziecko z radosci skacze i macha przed soba rekami? A może po prostu tylko oznaka radości?
Gdy malec nie uśnie w porę, marudzenie może zmienić się w intensywny płacz, wywołany przemęczeniem. Kapryszeniu towarzyszą oczywiste sygnały: malec ziewa, wygina się, trze oczka, łapie za uszko, chaotycznie macha rączkami, odwraca główkę od światła. Wierzganie nóżkami i machanie rączkami wcale nie oznaczają, że dziecko nieprawidłowo się rozwija albo że śni mu się coś złego.
Ze względu na to, że jego układ nerwowy wciąż dojrzewa, noworodek ma niewielką kontrolę nad ruchami kończyn i cechuje go większe napięcie mięśniowe niż u osób dorosłych, dlatego każdy bodziec spotyka się z reakcją całego ciała. Z badań wynika, że noworodek rozróżnia zapachy nie gorzej od dorosłego. Nie może oczywiście ich nazwać, ale kiedy czuje w powietrzu nową woń, wyraźnie się ożywia - macha rączkami i nóżkami albo zaczyna szybciej ssać.
Moje dziecko (ma miesięcy) też macha tak rączkami (jakby chciał odlecieć) i nóżkami, sapiąc przy tym i robiąc taki dziubek. Ma zdiagnozowany niedowład połowiczy prawostronny. Myślałam, że takie machanie rączkami i nóżkami to z radości i jest normalne u dzieci. Jego mózg doskonali widzenie obuoczne.
W ciągu pierwszego roku życia, niemowlę z noworodka, który nieporadnie macha rączkami zmienia się w małego człowieka, który potrafi precyzyjnie posługiwać się paluszkami. Noworodek Przez pierwsze dni po urodzeniu dzieci trzymają zgięte ręce blisko ciała, dłonie mają zwykle zaciśnięte, a ruchy nieskoordynowane – jeśli. Krzyk to początkowy jedyny sposób wyrażania potrzeb przez dziecko.
Zwykle rodzic potrzebuje trochę czasu żeby nauczyć się rozumieć te potrzeby. Krzyk pojawia się - zwłaszcza w pierwszym miesiącu życia w reakcji na przebieranie, kąpiel czy przewijanie. Nerwowe ruchy noworodka ~. Mój dwumiesięczny syn jest bardzo niespokojnym dzieckiem. Podczas snu macha rączkami i nóżkami, wierci się, jest bardzo niespokojny, to sa takie nerwowe ruchy jakby coś mu przeszkadzało.
Noworodek potrafi przespać 18–godzin w ciągu doby z małymi przerwami. Dziecko robi podczas snu miny, macha rączkami i nóżkami, zdarza się też, że nieregularnie oddycha. Ponieważ sen noworodka trwa ponad trzy-czwarte doby, dlatego ważne jest, by w tym czasie dziecko było absolutnie bezpieczne.
Zaobserwowałam pewną powtarzającą się codziennie „przypadłość” mojego syna. Jestem mamą letniego chłopca,dziecko rozwija się książkowo,jak na swój wiek jest bardzo rozwinięte,nie ma problemów z komunikacją z innymi dziećmi,zna literki,cyferki itp. Obsesyjne machanie rączkami jest oczywiście w tym spektrum, ale aby mówić o autyzmie nalezy brać także inne czynniki pod uwagę. U Pani syna byc może jest to sposób ukazywania emocji.
Dziecko w tym wieku nie potrafi jeszcze zwerbalizować swoich emocji w taki sposób jak to robią juz nieco starsze dzieci. Wiele rzeczy dookoła bardzo. Niemowlę próbuje włożyć do buzi piąstki i wszystko, co trzyma w rączce, ślini się przy tym, a jego dziąsła są rozpulchnione i zaczerwienione – najprawdopodobniej maluszkowi wyrzynają się pierwsze ząbki.
Do lekarza zgłoś się wtedy, kiedy pojawi się wysoka gorączka albo biegunka. Patrzysz na swoje niemowlę i nie wiesz, co mu dolega wczoraj był pogodny i roześmiany a dziś nic go nie uspakaja. Być może twoje dziecko weszło właśnie w fazę skoku rozwojowego.
Czytając ten tekst dowiesz się w jakich terminach może pojawić się skok rozwojowy u niemowlęcia i dlaczego dziecko jest niespokojne czy marudne, dzięki temu poczujesz się pewnej i nie będziesz się.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.