poniedziałek, 13 lipca 2020

Korekta zgryzu u dorosłych

Korekta wad zgryzu u dorosłych. Niejednokrotnie towarzyszą im niepokojące symptomy ze strony stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni żwaczy, czy nawet i mięśni karku i szyi, a nawet problemy z układem pokarmowym. Mogą one ograniczać się samych zębów, łuków zębowych oraz ich wzajemnych relacji. Wady zgryzu to zaburzenia budowy oraz czynności narządów jamy ustnej.


Wszystko to powoduje, że leczenie wad zgryzu znajduje uzasadnienie nie tylko u dzieci i młodzieży, ale również u dorosłych.

Pierwsza wizyta u lekarza ortodonty to przede wszystkim spotkanie konsultacyjne, na którym sprawdzany jest stan uzębienia, dziąseł i ewentualnych wad zgryzu. Prawidłowo ustawione zęby zapewniają odpowiednią zdolność rozdrabniania pokarmu, są mniej podatne na uraz i złamanie. U osób dorosłych wada zgryzu może być spowodowana nieuzupełnionymi brakami zębowymi. Czyli w przypadku osoby, która nigdy nie miała zdiagnozowanej wady zgryzu, a np. U dorosłych pacjentów z wadami szkieletowymi (gnatycznymi), w związku z zakończeniem wzrostu, lekarz ortodonta nie jest w stanie uzyskać idealnego efektu estetycznego i czynnościowego wyłącznie za pomocą aparatów ortodontycznych.


W większości tych przypadków potrzebne jest zaangażowanie chirurga szczękowo-twarzowego. Mówimy wówczas o skojarzonym. W przypadku rozwiniętej wady można zaobserwować nie tylko brak kontaktu zębów na odcinku przednim, bocznym lub na obu odcinkach jednocześnie, ale także nieprawidłowości w mowie, funkcji języka, a także nawyk oddychania przez usta i niedomykające się wargi.

Jakie metody najlepiej sprawdzają się u osób dorosłych? Przede wszystkim stosowane są aparaty stałe, gdyż umożliwiają leczenie praktycznie wszystkich wad zgryzu - mówi lek. Magdalena Rozenka-Bachar, specjalista ortodonta z kliniki iDentical. Pierwsza z nich zwana aktywną to czas, w którym przy pomocy odpowiednio dopasowanego aparatu następuje prawidłowe szeregowanie zębów i tym samym korekta zgryzu. Jednakże zęby mają tendencję do przemieszczania się.


W wyjątkowych sytuacjach korekta zgryzu wymaga leczenia operacyjnego lub szlifowania czy wyrywania zębów, co dotyczy głównie dorosłych. Zapraszamy do kontaktu w celu zapisania się na leczeni wad zgryzu w klinice Nugat Nona warszawskim Ursynowie. Proponowane leczenie ruchomymi i stałymi aparatami ortodontycznymi umożliwia dokonanie precyzyjnych przesunięć zębów u dzieci, młodzieży i dorosłych w wyniku których uzyskuje się korekcję nieprawidłowego zgryzu.


W przypadku korekty zgryzu u osób dorosłych, pewne trudności może sprawiać bardziej uwapniona kość, która przez to staje się bardzie oporna na formowanie. Kolejnym elementem wpływającym na wydłużenie czasu terapii ortodontycznej, jest nierzadko konieczność poprzedzenia leczenia ortodontycznego leczeniem stomatologicznym. Dla wielu ludzi, niezależnie od przyczyny wad zgryzu. Zazwyczaj korekcja wad zgryzu u dorosłych jest dość rzadkie. Czasami ludzie nie są świadomi tej możliwości, aw niektórych przypadkach po prostu nie chcą nosić aparatów.


Przodozgryz – leczenie wady zgryzu u dorosłych. U dorosłych, po zakończeniu wzrostu kości szczęki i żuchwy, nie ma już możliwości stosowania aparatów czynnościowych modyfikujących ich rozwój. Stosowane jest leczenie przodozgryzu stałymi aparatami ortodontycznymi w celu zmiany położenia zębów.

W przypadku dzieci i młodzieży głównym celem leczenia ortodontycznego jest korekta wady zgryzu. U dorosłych zazwyczaj jest to etap przygotowawczy do uzupełnień protetycznych lub wszczepienia implantów. Leczymy aparatami stałymi i ruchomymi. Oferujemy Państwu kompleksowe leczenie zębów z. Leczenie zachowawcze dorosłych i dzieci.


Ta wada dentystyczna dotyka nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Wcześniej taki problem został rozwiązany z pomocą aparatów ortodontycznych, ale pod względem estetycznym nie wygląda zbyt dobrze. Do tej pory nie ma niewielkiej liczby projektów, które mogłyby z powodzeniem zastąpić brzydkie szelki. Tradycyjne aparaty ortodontyczne z metalowymi zamkami to nie jedyna metoda na idealnie proste zęby. Teraz w gabinecie stomatologa masz więcej opcji, niż kiedykolwiek.


Jak wybrać tę właściwą dla siebie? Najnowsze informacje z dziedziny zdrowie. Sprawdź co nowego w: diety, grypa, alergie, nowotwory. Dlatego warto zmierzyć się z tym wyzwaniem i podjąć leczenie u odpowiedniego specjalisty – lekarza.


LVIII, Wyrównanie krzywej Spee podczas regulacji zgryzu u dorosłych pacjentów Correcting the Spee curve in adults during orthodontic treatment Joanna Mrowiec Z Centrum Ortodontyczno-Implantologicznego ASTERMED Kierownik: dr n. Mrowiec Streszczenie W pracy opisane są współczesne metody korygowania krzywej Spee u pacjentów dorosłych. U pacjentów ze zgryzem głębokim i minimalną ekspozycją górnych siekaczy należy zamiast górnych wykonać intruzję siekaczy dolnych podczas wyrównywania zgryzu, aby zachować estetykę uśmiechu. U pacjentów nastoletnich, których żuchwa może nadal rosnąć, korekty wad trzonowców klasy II należy planować jako pojedynczy, skokowy. Za korektę zgryzu wykonywaną przez chirurga zapłacisz z kolei kilkanaście tysięcy złotych.


Dla kogo wskazany jest zabieg korekty zgryzu? Zabieg wskazany jest dla osób z opadającą skórą policzków, rozmytym owalem twarzy, chomikami a także piramidą starości. Zwykle wstępnej oceny zgryzu dokonuje pediatra, gdy dziecko ma ok.


Do ortodonty najczęściej trafiają dzieci w wieku 8-lat kierowane przez pediatrę, lekarza stomatologa, laryngologa lub logopedę. Współczesne metody pozwalają na skuteczne leczenie ortodontyczne także osób dorosłych. Ponadto wraz z wiekiem u ludzi, zwykle pojawiające się zęby z nadzieniami, a także choroby dziąseł i innych problemów, pogarszające stan organizmu jako całości.


Głównym narzędziem za pomocą którego korekta wad zgryzu u dorosłych i dzieci, i jest uważany za system wspornik do dnia dzisiejszego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty