Co mogą znaczyć moje problemy ortodontyczne? Regulacja aparatu ortodontycznego założonego w Brazylii Będę w Polsce z moją żoną Brazylijką przez kilka miesięcy. Ona ma od pół roku aparat założony w Brazylii. Oczywiście trzeba go co jakiś czas regulować, zmieniać drut i gumki, przyklejać odklejone zamki.
W aparatach samoligaturujących zęby mogą swobodnie przesuwać się wzdłuż łuku aparatu ortodontycznego, co w przypadku zamków z ligaturą było utrudnione przez duże siły tarcia między łukiem a ligaturami. Dzięki temu raz zadana siła aktywna podczas regulacji aparatu działa jednostajnie przez długi czas. Jakie są wskazania do noszenia aparatu ruchomego? Aparaty ortodontyczne ruchome zalecane są w przypadku niewielkich defektów w uzębieniu. Ta metoda nie daje możliwości obracania zębów czy ich przesuwania w celu naprostowania uzębienia, dlatego nie wszystkie wady zgryzu da się skorygować za pomocą aparatu ruchomego.
Jakie będą konsekwencje nieprawidłowego regulowania aparatu ortodontycznego? Czy można coś uszkodzić? Siły przenoszone na zęby przez łuk aparatu są równomiernie rozmieszczone – działają odpowiednio na każdy ząb, nie są uzależnione od konkretnego przesunięcia łuku w zamku przez ortodontę. Mniejsze siły aktywne oznaczają też mniejszy dyskomfort i ból po regulacji aparatu ortodontycznego. Krok 2: Plan leczenia ortodontycznego (tylko aparaty stałe) koszt: 1zł Podczas tej wizyty, lekarz przedstawia pacjentowi pełne rozpoznanie ortodontyczne, proponuje metodę leczenia i konkretny rodzaj aparatu.
Plan leczenia ma formę dokumentu podpisanego przez lekarza ortodontę oraz pacjenta (ew. opiekuna prawnego). Samodzielne naprawy i regulacje aparatu ortodontycznego mogą zniszczyć urządzenie lub wielomiesięczny efekt pracy Ortodonty. Kontrolę działania aparatu ortodontycznego przeprowadza tylko i wyłącznie lekarz prowadzący – doświadczony Ortodonta! Reperowanie aparatu ortodontycznego na własną rękę może zaszkodzić zębom, zamiast je leczyć.
Proste zęby bez widocznego aparatu ortodontycznego? To możliwe – dzięki Invisalign! Przeźroczysty aparat ortodontyczny to rozwiązanie dla najbardziej wymagających osób, które chcą cieszyć się nienagannym uśmiechem bez rezygnacji z dotychczasowego stylu życia. Ich noszenie umożliwia uzyskanie prawidłowego ułożenia zębów, a tym samym zniwelowanie – a często nawet wykluczenie – powstałych wad.
A może leczenie prostowania zębów nie odbędzie się prawidłowo? Ile trwa leczenie i jaki jest zbliżony koszt aparatu? Podczas noszenia aparatu ortodontycznego może się nasilić wrażliwość zębów, zwłaszcza w pierwszych dniach po założeniu, a także po każdej jego regulacji. Pamiętaj też, że szkliwo zębów jest podatne na przebarwienia, zwłaszcza w tych miejscach, które są „trudne” do czyszczenia – czyli na styku zębów i części aparatu. Zakładanie aparatu ortodontycznego trwa około godziny.
Ortodonta do poszczególnych zębów przykleja specjalnym klejem zamki, a następnie mocuje na nich łuk. Sam zabieg nie jest bolesny, ale przez pierwsze dni po założeniu aparatu (a także po każdej kolejnej regulacji aparatu) pacjent zwykle odczuwa silny dyskomfort. Niestety, choć sam proces zakładania aparatu ortodontycznego nie jest zbyt czasochłonny, to samo przygotowanie się do niego może już nam zająć dłuższy okres. Jest to spowodowane koniecznością wyleczenia wszystkich zębów, zrobienia prześwietleń czy specjalnych odlewów.
Aktywna faza leczenia ortodontycznego kończy się zabiegiem zdjęcia aparatu stałego z zębów. Wizyta taka u ortodonty trwa około minut, a zabieg jest całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu odkleja się poszczególne elementy aparatu - zamki, rurki lub pierścienie. Zdejmowanie zamków przez ortodontę odbywa się w sposób mechaniczny. Zdjęcie aparatu ortodontycznego oznacza zakończenie kuracji?
Po zdjęciu aparatu trzeba jeszcze utrwalić efekt prostowania zębów. W tym celu lekarz zakłada tzw. Czasem do dolnych i górnych zębów przykleja się od wewnątrz. Planując założenie aparatu na zęby, zapewne zastanawiasz się nad kosztami leczenia i sposobem płatności.
W przypadku leczenia ortodontycznego standardowo całkowity koszt zostaje rozłożony w czasie i nie trzeba płacić za wszystko z góry. Jeżeli po pierwszej wizycie zdecydujesz się na aparat ortodontyczny, otrzymasz precyzyjny plan leczenia wraz z kosztorysem. Oto całkowite zdejmowanie aparatu po miesiącach ortodontycznego leczenia. Każda regulacja służy przybliżeniu zębów do ich docelowych położeń. Na pewnym etapie leczenia ortodonta może zastosować wyciągi „gumki” ortodontyczne wyrównujące zęby dolne z górnymi.
Dodatkowe informacje o wyciągach ortodontycznych w „części 4” oraz na stronie „noszenie wyciągów ortodontycznych”. Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie i każdy przypadek jest inny. To, czy konieczne będzie usunięcie zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego zależy od tego, jak duża jest wada zgryzu. Dodatkowo ubezpieczenie gwarantuje też wizyty kontrolne po zakończonym leczeniu w tak zwanym czasie retencji do ukończenia 13.
Ponadto raz w roku kalendarzowym przysługuje naprawa aparatu ortodontycznego wykonanego w ramach ubezpieczenia NFZ świadczeń gwarantowanych do ukończenia 13. Ortodontyczne szczoteczki do zębów dla osób noszących aparaty ortodontyczne ułatwiają usuwanie płytki nazębnej z powierzchni zębów i drucików aparatu ortodontycznego. Specjalnie wyprofilowane włosie w kształcie literki V ułatwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Po wykonaniu badań słuchu, może się okazać, że protetyk potwierdzi ubytek słuchu kwalifikujący się na aparatowanie.
Kolejnym krokiem w takim przypadku jest dobór aparatu słuchowego, który będzie w stanie zniwelować ubytek oraz będzie odpowiadał indywidualnym upodobaniom pacjenta co do jego barwy. Czyje dziecko nosiło aparat ortodontyczny ruchomy? Pytanie powinno brzmieć, czyje dziecko nie nosiło U mojej córki w klasie niemal wszyscy noszą lub nosili (krócej, lub dłużej, wszystko jedno) , tych co nie mają aparatów jest lub dzieci zaledwie.
Dodatkowo gabinet ortodontyczny może żądać od opłat za inne usługi, jak np.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.