Zęby dokładnie szczotkujemy przy użyciu dobrej pasty i normalnej szczoteczki. Po czym stosujemy nić dentystyczną, a na koniec płyn do płukania ust. Następnie szczotkujemy przy użyciu pasty do zębów nasz aparat, po czym dokładnie go płuczemy pod bieżącą wodą i wkładamy do szczelnego, czystego pudełka.
Jak czyścić zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny? Sama szczoteczka to za mało!
Nie ulega wątpliwości, że osoby noszące aparat ortodontyczny muszą szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Wczoraj odebrałam aparat 7-latki i ortodontka powiedziała, żeby nie czyścić pastą do zębów, tylko mydłem w płynie, a potem dobrze opłukać. Czym mam czyścić aparat ortodontyczny ruchomy? Mam dwie części górną oraz dolną.
Już na prawdę nie wiem czym mam go czyścić bo nie ładnie pachnie. Zawsze robię to szczoteczką i pastą lub zanurzam w płynie do płukania ust ale to nic nie daje! Chodzi o ruchomy aparat.
Córka śpi z aparatem na zębach, zakłada na każdą noc.
Mam tabletki Rapident, ale one nie spełniają moich oczekiwań, w zakamarkach aparatu zostaje jakiś osad i muszę doczyszczać szczoteczką do zębów. Do czyszczenia zębów, na których jest aparat, nadaje się np. V, dzięki czemu łatwo dociera się nią zarówno do powierzchni zębów, jak i do zameczków aparatu ortodontycznego. Zdejmij ruchome elementy.
Pierwszym krokiem przy czyszczeniu stałego aparatu, powinno być zdjęcie wszystkich ruchomych części i wyciągów. Dzięki temu łączenia będą dużo łatwiej dostępne. Jak dbać o zęby, mając aparat ortodontyczny?
Jaką pastę wybrać – z fluorem czy bez? Jak utrzymać efekt po wybieleniu zębów? Stosuj prostych zasad! Większość ortodontów zaleca szczotkowanie zębów zaraz po każdym posiłku czy przekąsce, używając do tego pasty z fluorem, po to aby usuwać jakiekolwiek pozostałości jedzenia, które mogły utknąć gdzieś w. Aparaty ortodontyczne noszą dzieci i dorośli, a wśród młodzieży największą popularnością cieszą się zdobione i kolorowe. Dziś nie dziwią srebrne albo przezroczyste (z kryształu górskiego) klamerki na zębach.
Ruchome aparaty ortodontyczne dla dzieci. Zastępowanie zębów mlecznych stałymi trwa kilka lat. Stopniowo zmienia się także kształt szczęki i żuchwy.
Aparat ortodontyczny już dawno przestał być wstydliwym elementem naszego uśmiechu.
Coraz więcej dzieci, młodzieży, a także dorosłych decyduje się na korekcję zgryzu, a aparat ortodontyczny świadczy tylko o tym, że poważnie traktujemy swoje zdrowie. Jednak higiena jamy ustnej u osób w trakcie leczenia ortodontycznego wymaga szczególnej uwagi, bo właśnie wtedy nasze zęby są. Dbanie o zęby jest jeszcze trudniejsze, kiedy ma się aparat na zęby.
Dowiedz się, jak czyścić zęby i dbać o aparat na zęby. Więcej informacji na Oralb. Czym jest zębach i mam pytanie - czy jedzenie takich pokarmów, jak chleb, bułki czy na przykład pizza szkodzi. Jak i czym czyścić aparat ortodontyczny wyjmowany?
Niedługo będę miała aparat ruchomy (za tydzień) i zastanawiam się, czym go czyścić? Słyszałam o płynie do mycia naczyń i paście, ale nie wiem. Zdania są podzielone, a ja nie wiem, co robić!
Często dostaję pytanie „jak mam czyścić aparat ortodontyczny? Normalnie, tak jak zęby. Chociaż potrzebujemy trochę specjalistycznego sprzętu.
Rozpiszę, jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie aparatu ortodontycznego. Najlepiej używając specjalnej szczoteczki. Wyjmij aparat z ust, a następnie wyczyść zęby szczoteczką i nicią dentystyczną.
Przy pomocy szczoteczki i pasty do zębów możesz również umyć sam aparat – na koniec wypłucz go w wodzie. Proste, zdrowe zęby, to nie tylko kwestia urody. Krzywy zgryz może narażać nas na szereg poważnych dolegliwości jamy ustnej. Sprawia on, że trudno jest dokładnie umyć wszystkie jej zakamarki, przez co staje się ona naturalnym środowiskiem do rozwoju zarazków i bakterii.
Zwykle decydujemy się na aparat ortodontyczny ze względów estetycznych, a powinno się go zakładać głównie dla zdrowia. Proste zęby i prawidłowy zgryz są mniej narażone na próchnicę (łatwiej je czyścić) i na choroby przyzębia (stany zapalne lub ropnie dziąseł), dlatego mogą nam dłużej służyć.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.